Zveme Vás na začátku října na dobrodružnou víkendovku, kterou otvíráme 28. ročník víkendovek v rámci FOKS-live (Formačních oblastních katolických setkání): 

TERMÍN: 6. – 8. 10. 2023

TÉMA: MLADÝ KŘESŤAN A MÉDIA    aneb    HLÁSÁME RADOSTNOU ZPRÁVU ZE STŘECH? 
MÍSTO: KOMUNITNÍ CENTRUM SEDLČANY

PROJEKT: ROK SOCIÁLNÍHO UČENÍ CÍRKVE PRO MLADÉ

Budeme se věnovat na přímluvu sv. Pavla tématu Mladý křesťan a média. Nepojte, své si z tohoto tématu odnesou jak prvňáčkové, tak desetiletí, i náctiletí. Popravdě, i my týmáci. Inspirací k tématu nám jsou myšlenky z DOCATu str. 47. – 57. str. 

1. Přečtěte si plakátek pozorně! Stojí to za to!!!!
2. Přihlaste se včas od 2. 10. (pondělí) do  6. 10.  (středy) na webu

3. Těšte se znovu do Komunitního centra Sedlčany (za farou), kde nám místní farníci už pravili i příjemné ohniště. Že bychom si udělali táboráček bez tábora? 
5. Buďte zvědaví nejen na týmáky a všechny, kteří na víkendovku dorazí, ale i na odborníka jako je Jiří Strach. S kterým prožijeme rozhovor. A za čas i osobní setkání. A na další svědectví řad týmáků, v něm nám sdělí své zkušenosti, vývoj a rozhodnutí ohledně sociálních sítí z pozice křesťana, člověka, který zná hodnotu své duše. 
6. Kdo se chce z Vás zapojit za naší pastorační službu do modlitební skupiny ŽIVÉHO RŮŽENCE za činnost FOKS-live zs, může nám napsat na: foks-live@foks-live.cz

7.  Zajímej se o tématický cyklus: do prosince budeme na víkendovkách pokračovat v objevování Sociální nauky katolické církve. Od ledna otevřeme nový tématický cyklus. Kdo se chce doma s námi na dálku vzdělat či se ze starších účastníků na víkendovku více připravit, tak budeme čerpat pro zážitkovou pedagogiku nejvíce k tématu z DOCATu str. 46. – 57. 

8. Zajímavosti k programu: Naleznete na plakátku viz odkaz

9. Doporučujeme Vám, abyste si program na plakátku s dětmi pečlivě přečetli. Nejen jako lákadlo/výběr možnost/ze zvědavosti/, ale také z důvodu vnitřní připravenosti dětí na víkendovku.  

10. Nemůžeš přijet na celou víkendovku? Nevadí! Přijeď, i když být vždy na celou, je lepší, ale horší je nejet vůbec. Dar osobního setkání nejde nahradit. Napiš do online přihlášky, kdy budeš, kdy nebudeš  … . 

Těšíme se na  Vás! 

Za celý akční tým se na Vás těší, Ivanka Čiháková