FOKS-live z.s

Tým

Od 15 let přijímáme mládež do formace týmu, a to do role nejdříve jako asistenti, později jako vedoucí až garanti jednotlivých projektů. Mezi zájemci stát se součástí týmu jsou především naši odrostlí účastníci, avšak nebráníme se ani přijímáním lidí zvenčí, pokud projeví zájem. Učíme se týmové spolupráci, postupnému přebírání zodpovědnosti, službě druhým, pracujeme na svém seberozvoji a chceme být dětem dobrými vzory.

Služba v týmu spočívá nejen v zapojení se na samotných akcích, ale také na jejich přípravě předem. Přípravné večery/víkendy slouží k detailní přípravě programu a základě prostudování tematického celku dané víkendovky či tábora, tak abychom jej předali dětem zážitkově, zábavně, s lehkostí, aniž bychom ztratili při předávání hloubku tématu. Zároveň tyto večery či víkendy vedou k formaci, vzdělání a růstu jednotlivých členů týmu i k růstu týmové spolupráci.

Ivanka a Martin Čihákovi


Anička a David Zirhutovi

pokladnice, fotografka, tvoření, technika

Jsme manželé od roku 2009, máme 4 děti – kluky. Bydlíme v domku, který je obklopen velkou zahradou ve vesnici nedaleko od Sedlčan. Anička je na rodičovské. David pracuje jako programátor. FOKS aktivitám se věnujeme oba již od věku našeho dospívání až do současnosti.
Anička figuruje jako pokladnice, někdy kuchařka, „fotografka“ a ráda vede tvoření s dětmi. David se nejčastěji objevuje v roli technika.
Našimi koníčky je zahrada, výlety po krásách přírody, u Davida windsurfing, sbírka přísloví a u Aničky aranže květin a keramika.


Honza a Kačka Stárkovi

focení, grafika, technika, hudba, tvoření, asistentka zdravotnice

Oba jsme ve FOKSu strávili nějakou dobu, seznámili jsme se tu navzájem a na SDM v Krakově se začal pomalu rozvíjet náš vztah. Vzali jsme se v roce 2020 a bydlíme spolu v pražských Dejvicích. Kačka ještě studuje, Honza je designérem a konstruktérem. Oba milujeme Boha, sebe navzájem, umění, a výbornou kávu.


Magda a Josef Sittovi

zdravotnice, administrativa, technika, hry

Magda je ve FOKSu již od mala a Josef se do FOKSu „přiženil“. Poznali jsme se na horách, které máme oba rádi. Ačkoliv Magda ještě studovala, rozhodli jsme se v roce 2017 udělit si svátost manželství a určitě toho nelitujeme. Aktuálně bydlíme v Koutech nad Desnou v Jeseníkách, FOKS aktivit se účastníme tedy spíše dálkově. Mimo aktivit ve FOKS se věnujeme také skautům. V civilním životě je Magda veterinářkou a Josef pracuje jako revírník. Radostí je nám příroda, zahrádka a domácí kutění.


Medailonek

Lucka Kubecová

témátka, ztvárnění dějových postav, duchovno

Na FOKS akce jsem začala jezdit nejdříve jako účastnice. Nyní už je to asi 13 let, co jsem součástí realizačního týmu. Pocházím z malé vesnice poblíž Sedlčan a nyní žiji a pracuji v Praze. Ve svém profesním životě se věnuji učitelství, logopedii a práci s dětmi s SPU. Ráda chodím pěšky (hlavně v přírodě), zajímám se o seberozvoj, mám ráda hudbu, divadlo, kino, tanec a práci s dětmi.


Dominik Čihák

co je zrovna potřeba

Pocházím ze Štětkovic, a na víkendovky jezdím už od mala. FOKS aktivit se zúčastňuji poměrně aktivně. Nejčastěji se věnuji dětem nebo jsem na poradě. Momentálně studuji na gymnáziu v Benešově. Mezi mé záliby patří florbal, šachy a společenské události.


Vojtěch Čihák

technika, hry a vaření

Narodil jsem se a stále bydlím ve Štětkovicích, taková vesnička u Sedlčan. Ohledně akcí FOKS je to naprosto jednoduché. Od malička jsem se na těchto akcích vyskytoval jako hrdý účastník a s postupem času se připojil k týmu. Jsem stále student, který navštěvuje gymnázium v Benešově u Prahy. S dětmi si rád zahraji jakoukoliv hru nebo si dám do těla při jakémkoliv sportu. Ve volném čase si rád zajdu do posilovny nebo vytvořím něco dobrého v kuchyni.


Medailonek

Karolína Žáková

hudba

Jmenuji se Karolína, ale nikdo mi neřekne jinak než Kája. Pocházím ze středních Čech a na víkendovky jezdím od svých deseti let. Studuji violoncello na HAMU v Praze, ale momentálně nabírám zkušenosti v rámci erasmu v Dánsku (a to je také důvod, proč mě v tomto školním roce asi moc nepotkáte:). Miluji humor, hudbu, přírodu, sport, divadlo, dobré kafe…


Medailonek

Ludmila Stašová

hudba, výtvarka, hry

Na víkendovky a tábory od FOKSu jezdím přes deset let. Ráda si hraju a povídám s dětmi, poznávám nové lidi a trávím čas s kamarády. Bydlím v malé vesnici Radošovice a studuju v malém městě Litomyšl restaurování knih. Baví mě procházky přírodou, sport, hra na housle; zajímá mě hudba, umění, jazyky a taky mám ráda dobré jídlo 🙂


Jan Sitta

rukodělky, etapovky, hudba

Pocházím za Zábřehu, kde i bydlím, a do FOKSu jsem se dostal skrze svého bratra Josefa a přátelství s několika členy týmu. Protože jsem aktivní vedoucí ve skautu, mám blízko k práci s mládeží (11–15 let). Kromě skautu mě baví i práce se dřevem, hra na kytaru a historie. Tu také v současnosti dokončuji na VŠ. Kromě historie mám vystudovanou i truhlařinu.


Anička Kohoutová

hry‌ ‌pro‌ ‌děti,‌ ‌kronika‌

Na‌ ‌víkendovky‌ ‌i‌ ‌tábory‌ ‌FOKSu‌ ‌jezdím‌ ‌od‌ ‌svých‌ ‌6 let.‌ ‌V‌ ‌týmu‌ pomáhám‌ ‌s‌ ‌programem‌ ‌a‌ ‌připravuji hry ‌pro‌ ‌děti.‌ ‌Společně‌ ‌s‌ ‌dalšími‌ ‌týmáky‌ ‌dělám‌ ‌kroniku.‌ ‌Momentálně‌ ‌studuji‌ ‌střední‌ ‌školu‌ ‌v‌ ‌Benešově,‌ ‌obor‌ ‌veterinární‌ ‌technik‌ ‌a‌ ‌bydliště‌ ‌mám‌ ‌v‌ ‌Nových‌ ‌Dvorech.‌ ‌Ráda‌ ‌trávím‌ ‌čas‌ ‌v přírodě,‌ ‌a‌ ‌baví‌ ‌mě vaření‌. Také mám ‌ráda‌ ‌dobré‌ ‌jídlo‌ ‌a‌ ‌spánek‌ ‌:D.‌


Patrik Biener

hudba, hry

Pocházím z Votic a momentálně studuji na Fakultě biomedicínského inženýrství. Rád hraji na bicí a také mě baví veškeré sporty, s výjimkou fotbalu. Mými oblíbenými hudebními styly jsou: metal a klasická hudba. Práce s dětmi mě baví, někdy je s nimi dokonce lepší domluva než s týmem.


Terka Nováková

hry, etapovky, hudba, „tabulky“

Na FOKSácké víkendovky a tábory jezdím už dlouhá léta, a tak jsem se s postupujícím časem dostala až do týmu, kde ráda pomůžu s přípravou her a hudby. Také ráda píšu zápisy z porad a kupodivu mě baví orientovat se ve všech harmonogramech a zápisech, které FOKS za dlouhá léta k „organizaci akcí“ musel vytvořit. Práci s dětmi se věnuji také ve skautu, což je kromě putování po horách a hraní na kytaru nebo piáno jeden z mých zájmů. Kromě práce s dětmi mě těší také práce se staršími lidmi, proto pracuji na rehabilitaci v (Sedlci-) Prčici.


Medailonek

Kačka Holejšovská

vaření, výpomoc při programu

Pocházím z Vlašimi, ale momentálně žiji v nedaleké vesnici Chmelná. Akcí pořádaných spolkem FOKS-live se zúčastňuji již od svých sedmi let. Momentálně studuji angličtinu a společenské vědy na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Vzdělávání dětí bych se tedy chtěla věnovat celý život. Ve volném čase ráda zpívám a hraji na flétnu.


Petr Novák

výtvarka, technika, hry

Pocházím z Milhostic u Sedlce-Prčice, na víkendovky jezdím už od mala. Snažím se zúčastnit všech akcí FOKS-live, ale jelikož teď studuji ve Volyni, není to už tak jednoduché. Většinou připravuji program nebo se podílím až na jeho realizaci (hry, modlitba). Kromě FOKS akcí se snažím pomáhat na různých dalších křesťanských a skautských akcích. Studuji design interiéru, rád si kreslím, poslouchám hudbu a plno dalších věcí.


Veronika Čiháková

hudba, scénky, moderování, témátka

Na FOKS akce jezdím od 6 let – na tábor jsem se vždy těšila už od Vánoc!😉 Jsem ze Štětkovic, které tak důvěrně znáte… Studuji medicínu, tak snad ze mě někdy bude doktorka. Od malička jsem se věnovala tanci, dramaťáku, recitaci, hraní na klavír a kytaru – proto mě tedy potkáte v hudbě, při přípravě scének, při moderaci nebo na temátkách. Jinak mám ráda knihy C. S. Lewise, snowboarding a brzkou ranní přírodu.


Pavel Novák

technika, focení, hry, sporty

Pocházím z Milhostic. Na víkendovky jsem jezdil už jako dítě a postupně jsem se stal vedoucím. V roce 2020 jsem byl týmákem na IDCŽM Křižovatka Příchovice. Nyní studuji na VÚT v Brně. Rád sportuji, hraji hry a baštlím.


Pavla Mandíková

sytím hladové krky na táboře

Do činnosti FOKSu se zapojuji vařením na letních táborech. Pocházím z Ohrady (okr.Příbram), s rodinou nyní žijeme v Praze. Pracuji ve financích, investicích a fyzických drahých kovech. V rámci své profese také školím dospělé a dětem se věnuji při výuce finanční gramotnosti ve školách. Mezi mé záliby patří pečení perníků, šití a ruční práce.


Gabča Suková


Markéta Birhanzlová


Petr Čanda


Benjamín Žák