Aby naše téma poslední víkendovky: „Angažovanost“ nebylo dlouhodobě přínosné i pro naše bližní, tak jsme se rozhodli udělat v rámci přednáškových Večerů na téma: CHODÍME S BEZDOMOVCI NA KAFE i SBÍRKU ZIMNÍHO OBLEČENÍ. 

TERMÍN: 24. 11. 2024 od 19:00 do 22:00 

AKCE: SBÍRKA ZIMNÍHO OBLEČENÍ  a PŘEDNÁŠKOVÝ VEČER NA TÉMA: CHODÍME S BEZDOMOVCI NA KAFE 
MÍSTO: KOMUNITNÍ CENTRUM SEDLČANY

PŘEDNÁŠKA: 

Začne v 19:30. Zajímavými zkušenostmi na dané téma nás provede Monika – právnička a Jan – ekonom. Oba dva žijí v manželství, mají oba dva jedno dítě a se svými rodinami žijí horlivě pro službu lidem na ulici. Chodí za nimi do jejich přístřeší, znají je jménem, chodí s nimi na kávu, zajišťují jim s Mediky na ulici ošetřovatelskou a lékařskou péči. A je jasné, že znají konkrétních bezdomovců osobní příběhy, vždyť jsou to jejich kamarádi.
Přednáška bude ukončena ve 22:00. Po té přítomná mládež 12+ bude mít svůj program. Ostatní budou mít možnost posedět, popovídat u kávy, čaje, kakaa. 

SBÍRKA ZIMNÍHO OBLEČENÍ:
Začne v 19:00 hod. 

Ukončena bude ve 22:00 hod.
Přednášející Monika a Jan si po přednášce oblečení přeberou a osobně jej vezmou do Prahy a tam je svým kamarádům na ulici rozdají. Ptali jsem se, co nejvíce teď budou asi pro lidi na ulici potřebovat. Sdělili nám, že nejvíce potřebují pánské zimní oblečení, více než dámské, ale i to je třeba. Pánského mají neustále nedostatek. Chtějí jen oblečení, které není zašívané, zničené – aby jej mohli s úctou bezdomovcům předat. Měli jsme dotazy od lidí, zda mají přinést peřinu. Peřina je dobrá, spacák lepší. Těšíme se na Vás! 

Za realizační tým FOKS-live z.s., Ivanka Čiháková