Přijďte za námi do Královských zahrad na Den dětí na Pražském hradě:

TERMÍN: 25. 5. 2024 / 10:00 – 18:00

AKCE: SPOLUPRÁCE S DALŠÍMI SPOLKY ČRDM A SPRÁVOU PRAŽSKÉHO HRADU 

MÍSTO: KRÁLOVSKÉ ZAHRADY NA PRAŽSKÉM HRADĚ 

SPECIALITA: „HRÁTKY SE SVATÝMI“ 

ANOTACE:

S radostí Vás můžeme pozvat 25. 5. na Den dětí na Pražském hradě více informací zde:https://rdmp.cz/detsky-den-na-prazskem-hrade/

Kam jsem byli vybráni ČRDM (Českou radou dětí a mládeže) přes RDMP 
k činnosti jednoho stanoviště v rámci soutěžního kola pro děti v Královských zahradách.
Rozhodli jsme se, že soutěžní aktivity v našem stanovišti pojmeme stylem naší práce, to jest: hravě, s osobním přístupem, vzděláním a evangelizačně. 

„Hrátky se svatými“– ano, proto se tak bude jmenovat naše stanoviště, na kterém se účastníci setkají s našimi mladými týmáky v převleku za konkrétní svaté např. Dona Bosca, Acutise, Petra, Filoménu, Anežku, Matku Terezu, … Každý účastník si bude moci vybrat jednoho svatého, který mu sdělí něco o svém životě a na základě jeho originality si zahraje s dítětem konkrétní hru či udělá pro něj specifickou činnost. Po té dostane účastník od daného svatého brožuru, kde budou sepsány všichni svatí ze stanoviště i s popisem naší FOKS-live z.s. činnosti. 

Tato aktivita je pro nás nad rámec, ale rozhodli jsme se do ni zapojit, jelikož bychom chtěli dát vědět světu v naší zemi, že katolická církev opravdu dělá mnohé pro druhé, jen se o tom moc nemluví. A zároveň v této službě vidíme oblast služby druhým v které jsem „doma“. 

Akce to bude velkolepá a pro lidi z venkova určitě zajímavá. Tak jestli máte čas  a chuť, tak se nebojte do Královských zahrad za námi podívat a užít si pěknou sobotu s dětmi.  

Vaší Týmáci FOKS-live z.s. 

Dominik, Vojta M., Jeroným, Vojta, Anežka, Barunka, Eliška, Lucka, Johanka a další z přípravného týmu